پنج‌شنبه, 29 شهريور 1397
عنوان : با همت شهرداری صورت گرفت؛ بازگشایی و ادامه تملك خیابان 35 متری ( بلوار مادر) به امیر كبیر غربی
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۲/۲۲ 
ساعت : ۱۴:۱۰:۴۱

امتیاز :  ۵.۰۰ |  مجموع :  ۱

با همت شهرداری صورت گرفت؛

بازگشایی و ادامه تملک خیابان 35 متری ( بلوار مادر) به امیر کبیر غربی


به گزارش روابط عمومی شهرداری بابل آیین بازگشایی و ادامه تملک خیابان 35 متری ( بلوار مادر) به امیر کبیر غربی با حضور  مهندس كبود شهردار رئيس و اعضاي شوراي اسلامي شهر، معاونین شهرداری، شهرداران مناطق دوگانه بابل، سرپرست سازمان عمران و مسئولین سازمان های تابعه شهرداری بابل انجام شد .

 اعتبار این پروژه که در راستای روان سازی ترافیک این منطقه از شهر، در دستور کار شهرداری قرار گرفت، تاکنون 120 میلیارد ریال بوده که از منابع داخلی شهرداری تامین گردید .

مهندس کبود شهردار بابل، در آیین بازگشایی این خیابان، گفت: امروز افتخاری دیگر برای شهرداری بابل رقم خورد که در ادامه بازگشایی خیابان 35 متری (بلوارمادر) کار آزادسازی 10 قطعه از این خیابان انجام گیرد که شامل 2 قطعه در ضلع جنوب و 8 قطعه در ضلع شمال می باشد .

وی افزود:  از کل قطعات آزاد شده یک قطعه در ضلع جنوب  به مساحت 280 متر باقی مانده است که انشااله کار آزادسازی آن در هفته آینده اتفاق خواهد افتاد .

 وی اظهار داشت: با آزادسازی بخشی از خیابان در ضلع شمالی به مساحت 1330 که تقریبا شامل 5 قطعه می باشد، کار تملک و تعریض در اینجا به اتمام خواهد رسید و تنها با آزاد سازی 2 قطعه دیگر، مجموعه آزادسازی  خیابان 35 متری تا خیابان امیرکبیر به بهره برداری می رسد .

ایشان ادامه داد:  قطعات آزاد شده این پروژه در ادامه در ضلع شمالی تا کمربندی غربی مقابل رستوران رضایی انجام خواهد شد که در دستور کار قرار دارد و تمام تلاش ما این است تا آزادسازی را به پایان برسانیم و رینگ 35 متری بلوار مادر بتواند تردد اصلی خود را شروع کند .

وی با اشاره به نقش تاثیرگذار این پروژه در کاهش بار ترافیکی این قسمت از شهر بابل، یادآور شد: با آزادسازی این خیابان، شهروندانی که از میدان حمزه کلا وارد کمربندی غربی می شوند دیگر نیازی به ورود در داخل کمربندی نخواهند داشت و با عبور از این مسیر تا سرپل موزیرج که کاملا آزاد و مناسب است، می توانند تردد نمایند .

مهندس کبود افزود:  مزایای دیگر آزاد سازی خیابان 35 متری ( بلوار مادر)  علاوه بر روان سازی ترافیک، در بحث جداره سازی است که وضعیت زمین های این منطقه که قابلیت ساخت و ساز و مسکن را دارد،  بهبود می بخشد .

شهردار بابل خاطرنشان کرد: یکی از روش هایی ایجاد امکانات  منطقه در زمینه بلوار مادر، پارک مادر، جاده ساحلی، آزادسازی و لایروبی بابلرود که در حال انجام می باشد و همچنین بحث گردشگری مسیر این رودخانه، فراهم نمودن زیرساخت هاست که جاده سازی یکی از مهمترین موارد زیرساخت محسوب می شود  و با انجام جاده در این منطقه، بی شک روند این کارها بهتر انجام خواهد شد .

 وی در بحث تملک هم اظهار داشت:  هزینه اعتبار این منطقه حدود 4 میلیارد تومان بوده و بیش از 2 میلیارد تومان هم برای ادامه 5 قطعه و یک قطعه ضلع جنوبی نیاز داریم که هفته آینده دردستور کار ما قرار خواهد گرفت اما معتقدم با توجه به اعتباراتی هزینه شده، خدماتی که در این پروژه مدنظر است بسیار  خوب خواهد بود .

مهندس کبود همکاری مردم و تعامل آنان را در انجام این پروژه مثبت ذکر کرد و گفت: تمامی این تملک ها با توافق صورت گرفت و خوشبختانه به مراحل کارشناسی و اقدامات قانونی نینجامید و این نشان می دهد شهروندان با شهرداری،  همدل هستند .

وی در پایان خاطرنشان کرد: ما برای تسریع در کار شهرداری به همکاری و تعامل بیشتر شهروندان نیاز داریم  چرا که سرعت کار، خدمات دهی بیشتر به شهروندان را از سوی شهرداری به دنبال خواهد داشت .

   

  


نمایش تعداد بازدیدها : 368

بازگشت           چاپ چاپ      ارسال به دوستان ارسال به دوستان